Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi

01.06.2021

W dniu 1 czerwca świętowaliśmy dzień dziecka, bo każdy z nas mały czy duży jest dzieckiem Bożym. Również nasi seniorzy wyśpiewywali w tym dniu „dzieckiem Bożym jestem ja lala.„

Jak dobrze, że jest w kalendarzu taki dzień, który nam o tej prawdzie przypomina bo czasami po prostu o tym zapominamy.

Dzieckiem Bożym jestem ja, Ty i Oni.

Nasz błogosławiony ojciec Edmund mówił ze dzieci to najdroższy skarb Chrystusa Pana, o który należy się troszczyć i pielęgnować i jak Pan Jezus stał się dzieckiem tak też w dzieciach chce być uwielbiony.

Seniorzy domu Symeona i Anny bardzo kochają  wszystkie dzieci a dzieci kochają  seniorów.

Już od tygodnia w naszym domu trwały przygotowania aby z okazji dnia dziecka sprawić radość zaprzyjaźnionym przedszkolakom. Na początku było wyszukiwanie pomysłów na niespodziankę. Gdy już ustalono, że będą  to smaczne i miękkie  słodycze to zastanawiano się  jak to zrobić aby było „seniorowo” i pięknie. Padały przeróżne propozycje, bo nasi seniorzy mają głowy pełne pomysłów. Jednogłośnie zadecydowano iż będzie to wielki, kolorowy cukierek pełen słodyczy. Z zapałem zabrano się do pracy. Podział zadań: część osób przygotowywała słodycze, ktoś inny wycinał papier, kolejne osoby pakowały i formowały cukierka, jeszcze inne zawiązywały kolorowe wstążeczki. Efekt super. Cukierki wyglądały ślicznie. Gdy wszystko było gotowe to należało napisać parę słów do ukochanych maluchów. I znów nasi seniorzy główkowali się, aby coś napisać. Ale co dwie głowy to nie jednia i w niedługim czasie powstały piękne życzenia. Oto one:

Przedszkolaczki nasze kochane, bardzo przez nas umiłowane.Serduszka macie wielkie i kochające jak gorące słonce.Pamiętacie o nas zawsze i przesyłacie upominki, czyniąc uśmiechnięte nasze minki. Z okazji waszego święta każdy z seniorów o Was pamięta. Przesyłamy wam serdeczne  życzenia i „słodkie wspomnienia”

Nareszcie nadszedł oczekiwany dzień spotkania z dziećmi, ale niestety nie wszyscy seniorzy mogli udać się na to  spotkanie . Wybrano przedstawicieli, którzy z radością pojechali do przedszkola z przygotowanymi niespodziankami. Radość była wielka i wszyscy byli szczęśliwi. A szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli. Wiec dzielmy się swoim szczęściem z innymi,  a będziemy szczęśliwi.