Przekaż nam 1,5 % podatku

Przekazując nam 1,5 % podatku włączasz się w misję Stowarzyszenia jaką jest niesienie pomocy dzieciom, ubogim i chorym – czyli naszym podopiecznym.

Dzięki Twojej pomocy, w pierwszej kolejności otoczymy troską dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego “Promyki Nadziei” oraz seniorów z “Domu Symeona i Anny” w Dębicy.

Możesz sprawić, że oni nadal będą się uśmiechać!

Zapraszamy Państwa do skorzystania z bezpiecznego, bezpłatnego i zgodnego z przepisami programu PITax.pl

Program PITax.pl jest przeznaczony dla wszystkich, którzy wypełniając PIT chcą przekazać swój 1,5 % podatku na podopieczych Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”. Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru dowolnej organizacji pożytku publicznego.

Jak przekazać 1,5 % ? To bardzo proste i nic nie kosztuje!

Wystarczy, że w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego (WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1,5 % PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO) wpiszesz:

numer KRS 0000 20 52 57
kwotę 1,5% swojego podatku

W składanym zeznaniu możesz wyrazić zgodę, aby nasze Stowarzyszenie otrzymało Twoje dane osobowe, dzięki czemu będziemy mogli kontaktować się z Tobą przekazując informacje o tym, jak dzięki Twojej pomocy pomagamy naszym podopiecznym.

W ustawowym terminie musisz złożyć zeznanie podatkowe we właściwym urzędzie skarbowym:

– do 31 stycznia : PIT-16A, PIT-28
– do 30 kwietnia : PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-OP
– w okresie od 15 lutego do 30 kwietnia możesz skorzystać z usługi „Twój e-PIT”, w której zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które przygotuje dla ciebie urząd skarbowy.

1,5 % podatku mogą przekazać osoby fizyczne:

– podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28);
– podatnicy, którzy sami opłacają zaliczki na rzecz podatku (PIT-36);
– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT-37);
– podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19% stawki podatku (PIT-36L);
– podatnicy uzyskujący dochód z obrotu papierami wartościowymi (PIT-38);
– podatnicy uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości (PIT-39);
– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, którzy od organu rentowego otrzymali roczne obliczenie podatku (PIT – 40A).

Jeśli zajdzie taka potrzeba i złożysz korektę zeznania rocznego, to również możesz wpisać, komu chcesz przekazać swój 1,5 % podatku i zostanie on przekazany zgodnie z deklaracją korygującą.

Aby Stowarzyszenie mogło otrzymać 1,5 % od podatników, musi posiadać status organizacji pożytku publicznego (OPP). Nasze Stowarzyszenie posiada taki status od 2005 roku.

Przekazanie 1,5 % podatku nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Przystępując do wypełniania PIT’u możemy zdecydować, czy nasz podatek w całości oddamy do Skarbu Państwa, czy 1,5 % z tej kwoty przekażemy na ważny, społeczny cel.

Zadecyduj o swoim podatku. Razem z nami zmieniaj świat dzieci, ubogich i chorych.

Przekaż 1,5 % podatku Stowarzyszeniu Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”

(KRS 0000 20 52 57).

Emeryci i renciści, którzy od organu rentowego otrzymali PIT – 40A i chcą wesprzeć organizację pożytku publicznego, muszą wypełnić PIT – OP. Jest to bardzo proste, zajmuje kilka minut i nic nie kosztuje. Nie wymaga wyliczania 1,5 % podatku. Wystarczy podać swoje dane, wpisać numer KRS wybranej organizacji, podpisać się i wysłać PIT do swojego Urzędu Skarbowego do końca kwietnia.

Jeżeli deklarację podatkową składa za Ciebie zakład pracy, a chcesz przekazać 1,5 % podatku, musisz samodzielnie wypełnić właściwy formularz PIT i pamiętać o wpisaniu numeru KRS wybranej organizacji.

Jeżeli otrzymujesz zwrot nadpłaconego podatku, również możesz przekazać 1,5 % podatku wybranej organizacji. Nie wpłynie to na wysokość zwrotu.

1,5 % podatku nie mogą przekazać osoby, których podatek należny jest równy 0 – czyli ulgi są tak duże, że znoszą cały podatek należny.

Program PITax.pl przeznaczony jest dla wszystkich, którzy muszą wypełnić PIT’y. Jest bezpłatny i bezpieczny!

Kwoty 1,5 % podatku nie wpłacasz na rachunek Stowarzyszenia. Na podstawie Twojego zeznania podatkowego zrobi to naczelnik urzędu skarbowego w lipcu lub sierpniu.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Pomagamy od 2004 r. Łączy nas wspólny cel. Inspirowani przykładem życia bł. Edmunda Bojanowskiego, ze szczerą dobrocią wychodzimy naprzeciw troskom i potrzebom dzieci, ubogich, starszych i chorych.

Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego "Dobroć"

ul. Krakowska 15

Zapisz się do naszego newslettera!

Będziemy Cię informować o tym, jak rozprzestrzenia się Dobroć!