Wspólnie odkrywamy radość z wychowania przez edukację i zabawę

28.09.2022

W Tygodniu Wychowania w naszej świetlicy odbywały się oprócz cyklicznych zajęć z profilaktyki, tańców i sportu bardzo ciekawe spotkania. W poniedziałek podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy zdrową sałatkę owocową i podzieliliśmy się nią ze wszystkimi.  We wtorek „biblioteka” zamiatała w nasze „promykowe progi”. Zajęcia dla każdej z grup poprowadziły Panie bibliotekarki. Szczegóły spotkania oraz piękne zdjęcia można zobaczyć pod niżej umieszczonym linkiem, do którego zapraszamy:

W środę o bezpieczeństwie i ewakuacji podczas pożaru oraz o pracy w Straży Pożarnej dzielili się z nami Panowie Strażacy z dębickiej Straży. To było bardzo wartościowe spotkanie ukazujące nam, że my też możemy uratować ludzkie życie mając konkretne zdania i obowiązki dotyczące bezpieczeństwa i ochrony przed pożarem.

W czwartek w każdej grupie mówiliśmy o wdzięczności. Odkrywaliśmy radość z obdarowania i próbowaliśmy odszukać jak najwięcej powodów do wdzięczności.

W piątek ponownie wróciliśmy do postaci św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży, który kiedyś odważnie powiedział: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony”. Odkrywaliśmy, że wszyscy jesteśmy stworzeni do Nieba.

W każdym dniu podczas wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo bł. Edmunda Bojanowskiego modliliśmy się za nasze rodziny, tych wszystkich, którzy nam pomagają oraz w wymienianych  przez nas intencjach.