„Wędrówki z Mistrzem”

13.08.2019

W dniach od 10 do 22 lipca 2019 r. 45 dzieci z terenu miasta Dębica uczestniczyły w organizowanym przez Stowarzyszenie wakacyjnym wyjeździe do Zakopanego.

„Wędrówki z Mistrzem”

Podczas wyjazdu dzieci uczestniczyły w specjalnie przygotowanym programie profilaktycznym profilaktycznym „Wędrówki z Mistrzem”. Został on skonstruowany jako odpowiedź na brak autorytetów – mistrzów w dzisiejszej dobie czasu. Realizując program pokazywaliśmy dzieciom kto jest Mistrzem w naszym życiu, gdzie możemy Go spotkać, jak rozmawiać, uczyć się od Niego, ale także uwrażliwić na  „fałszywych mistrzów”, którzy często odzierają ludzi z człowieczeństwa.

Nie zabrakło okazji, by porozmawiać o współczesnym świecie w którym nie brakuje fałszywych mistrzów jakimi są: przemoc, alkohol oraz inne używki, kult pieniądza, materializm, konsumpcjonizm, prostytucja itp. Te niepokojące zjawiska nie znikają, przeciwnie ich zasięg staje się coraz szerszy. Nowe perspektywy otwarte przez postęp nauki i techniki dają początek nowym formom zamachów na godność człowieka, szczególnie tego młodego, który wszystko chłonie. Zachodzące w świecie zmiany prowadzą do głębokich przemian w sposobie patrzenia na życie i na relacje międzyludzkie. Poprzez nasz program „Wędrówki z Mistrzem” uwrażliwialiśmy naszych podopiecznych na potrzebę pracy nad sobą, kształtowania w sobie pięknego człowieczeństwa. Staraliśmy się stworzyć takie warunki wychowawcze, aby piękno tkwiące w naszych podopiecznych wydobywać i pomagać mu się rozwijać.

Oprócz zajęć profilaktyczno – wychowawczych dzieci , wędrując szlakami turystycznymi, miały okazję podziwiać piękno naszej polskiej przyrody.

Odbywały się również różne zabawy sportowe, muzyczne, rekreacyjne pomagające dzieciom zintegrować się w grupie, wyrazić siebie, a także rozładować agresję, frustrację i stres. Z każdego dnia powstawał Fotoreportaż z różnych dziedzin w zależności od tego co w danym dniu szczególnego się wydarzyło.

Dziękujemy

Projekt „Akcja Lato 2019” współfinansowany był ze środków Urzędu Miasta Dębica. Dziękujemy również Caritas Diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Nie bądź obojętny” z Ropczyc, a także indywidualnym ofiarodawcom z parafii w Wietrzychowicach i parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.

Foto-relacja

Wakacje dzieci 2019