Święty u Promyków Nadziei

09.12.2022

6 grudnia wejście każdego dziecka w świetlicowe progi mówiło, że ten dzień jest jakiś inny, wyjątkowy. Dzieci odświętnie ubrane,  szczęśliwe i nad wyraz czuje, by nie przegapić odwiedzin wyjątkowego gościa, który wcześniej dał znak, że na pewno przyjdzie. Oczekiwania wypełnione było próbą tańca i śpiewu na spotkanie z gościem. Odwiedziny Patrona Dobrych Uczynków i Uśmiechów na twarzy małych i dużych – czyli św. Mikołaja połączyły dobrych współczesnych pomocników świętego.

Przybycie „gościa z Nieba” w sposób widzialny umożliwiło Stowarzyszeniem Teraz Dębica. Troszcząc się o przekaz tradycji członkowie tego Stowarzyszenia wyszli z inicjatywą do lokalnego środowiska  proponując spotkanie ze św. Mikołajem. Nasza placówka z radością zaprosiła tego wyjątkowego gościa w swoje progi. Oczekiwany gość został przez dzieci przywitany wcześniej przygotowanym podczas zajęć tanecznych układ taneczny oraz wykonaną piosenką. Św. Mikołaj w darze dla wszystkich dzieci zostawił wyjątkowy prezent, który otrzymał od swoich pomocników właścicieli Cukierni Maestro w Dębicy. Dzieci, młodzież, wolontariusze – każdy mógł własnoręcznie przygotować i ozdobić według własnego pomysłu trzy czekolady. Ten wyjątkowy prezent zjednoczył dzieci nie tylko wokół dobrej zabawy, ale też stał się okazją, aby wykonaną czekoladą „własnej receptury” obdarować innych, tym samy stając się naśladowcą św. Mikołaja.

Z całego serca w imieniu dzieci, młodzież, wolontariuszy, Sióstr i wszystkich pracowników Placówki Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” dziękujemy za odwiedziny św. Mikołaja a czynimy to na ręce Prezesa Stowarzyszenia Teraz Dębica oraz właścicieli Cukierni Maestro. Mikołaj spisał się na medal a przeprowadzone czekoladowe zajęcia sprawiły dzieciom ogromu radości dzieciom i z pewnością uzupełniły kaloryczne deficyty.