Święty Mikołaj u seniorów.

11.12.2021

Czy odwiedził Was Święty Mikołaj? Seniorzy z Domu Symeona i Anny mieli zaszczyt gościć Go w swoim domu. Przybył do nich 07/12 w godzinach popołudniowych. Niewątpliwie był to niesamowity czas, pełen radości i wzruszenia. W związku z wizytą naszego ukochanego Świętego nie mogło zabraknąć przypomnienia historii Jego życia. Dlatego na początku spotkania seniorzy oglądnęli spektakl pt. „ Legenda o Św. Mikołaju Biskupie.” Podczas gdy aktorzy wcielali się w różne postacie z opowiadania nasi podopieczni z uwagą śledzili losy małego Mikołaja i włączali się w spektakl, udzielając odpowiedzi, wykonując taniec i wiele innych zadań.

Niewątpliwie spektakl był bardzo interesujący z pięknym morałem o pomaganiu innym. Bezsprzecznie wciągnął naszych widzów i pobudził do refleksji. Niewątpliwie każdy z widzów odkrył że może zostać świętym.

Z pewnością jest w każdym człowieku dobro i chęć dzielenia się nim z innymi.

Nasi seniorzy z radością i wielkim wzruszeniem przeżyli przedstawienie.

Na twarzach widać było wielkie wzruszenie. Przede wszystkim osobiste spotkanie ze Świętym, krótka rozmowa z nim, zdjęcie i odebranie podarunku.

Reasumując  można stwierdzić iż  bardzo ważne są dla seniorów takie chwile, w których czują się  szczęśliwi i kochani ponieważ te uczucia pomagają im żyć i pokonywać trudności z którymi się spotykają. Jeszcze bardziej napędzają  ich do czynienia dobra w takiej mierze na ile wystarczą im siły fizyczne i zdolności. Wydaje się że najpiękniejszym prezentem, który zostawił Święty Mikołaj to potrzeba czynienia DOBRA. Dziękujmy nasz kochany Święty Mikołaju i zapraszamy Cię przybywaj do nas, bo Cię potrzebujemy.