Święty Józef od domestosów, płynów do podłogi, ścierek …

09.03.2019

Dom Symeona i Anny, czyli prowadzony przez nasze Stowarzyszenie “DOBROĆ” dom dziennego pobytu dla osób starszych w Dębicy, już od jakiegoś czasu boryka się z trudnościami finansowymi. Robimy co możemy, żeby znaleźć dobrych ludzi, którzy zechcą ofiarować trochę dobroci i nawet drobnymi wpłatami pomogą nam w utrzymaniu Domu. W tym celu prowadzimy  zbiórkę na potrzeby Seniorów.

[su_button url=”https://stowarzyszeniedobroc.pl/wspieraj-seniorow-z-domu-symeona-i-anny/” target=”blank” style=”flat” background=”#e31e24″ color=”#000000″ size=”5″ center=”yes” radius=”round” icon=”icon: heart-o” icon_color=”#000000″ title=”Wspieraj Seniorów”]Wspieraj Seniorów[/su_button]

Dziś w sposób szczególny chcemy podziękować naszym darczyńcom przyprowadzonym przez św. Józefa.

Wszystko zaczęło się od jednego telefonu. Siostra Justyna, która jest Dyrektorką Ochronki w Rudniku nad Sanem zapytała czy wraz z dziećmi i Rodzicami z przedszkola mogliby w tym roku składać jałmużnę wielkopostną na rzecz Seniorów z Domu Symeona i Anny. Praktykując tradycję jałmużny wielkopostnej siostry Rodzicom przypominają a dzieci uczą troski o bliźniego – szczególnie ubogiego. Bardzo wzruszył i ucieszył nas ten przejaw solidarności.

Jałmużna polega na dzieleniu się zakupywanymi do własnego domu środkami czystości z Domem Symeona i Anny.

Kiedy otrzymaliśmy zdjęcie jak dzieci przynoszą do wystawionego w Ochronce koszyka swoje dary, oczywistym stało się dla nas KTO tak naprawdę (i w przenośni) stoi za tą piękną akcją.