SPOTKANIE Z S.KATARZYNĄ SZULC

20.09.2022

Tygodniu Wychowania naszych Seniorów odwiedziła s. Katarzyna Szulc, która posługuje w Placówce Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” w Dębicy.

Siostra mówiła o roli babć i dziadków w procesie wychowania dzieci. Powróciła do historii Papieża Franciszka, który podczas spotkania z młodzieżą opowiedział o swojej babci, która nauczyła go, żeby odwiedzania kościoła ilekroć koło niego przechodził. Kiedyś to wejście do świątyni nakłoniło przyszłego Papieża do podjęcia refleksji o swoim powołaniu do kapłaństwa. W tym kontekście Siostra powróciła do roli dziadków wobec współczesnej młodzieży i opowiedziała historię bł. Edmunda Bojanowskiego oraz jego zatroskanie o drugiego człowieka. Podzieliła się też refleksją, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem, aby dziś, na wzór bł. Edmunda wspierać siebie, siejąc dobro i nadzieję.

Spotkanie z s. Katarzyną było bardzo radosne. Na koniec każdy z seniorów dostał mały upominek: dwa ołówki z myślą bł. Edmunda: „Bóg kieruje wszystkim”, jeden dla seniora, a drugi dla kogoś, komu chcemy taki ołówek podarować.