Spotkanie z dziećmi i rodzicami z Ropczyc

17.09.2023

W sobotę 16.09.2023 r. do Dębicy z samego rana przyjechał z Ropczyc autokar pełen roześmianych dzieci wraz z Siostrami, Rodzicami i Opiekunami.

Choć wcześniej wszyscy zostali zapoznani z programem wycieczki, to jednak każdy czekał co się wydarzy. A działo się dużo…

Po krótkim przywitaniu i modlitwie wszyscy Uczestnicy wycieczki zaśpiewali wspólnie kilka piosenek, co zdecydowanie wprowadziło radosną atmosferę.

Następnie dzieci przeszły do innego pomieszczenia, gdzie stały się uczestnikami spektaklu teatralnego „Niewinna gra”  dotyczącego uzależnień behawioralnych. Musiało się dzieciom podobać, gdyż weszły one w dialog  z aktorami.

Podczas, gdy dzieci oglądały spektakl, Rodzice  pod kierunkiem trenera ćwiczyli na siłowni.

Potem zmiana. Rodzice udali się na warsztaty z profilaktyki uzależnień, a dzieci miały zajęcia sportowe. Zabawa była wspaniała, a sprzyjała też temu piękna pogoda. I wreszcie nadszedł czas na ciepły, zasłużony posiłek. Po obiedzie odbyło się spotkanie z bł. Edmundem Bojanowskim dla dzieci i ich rodziców. Najmłodsi poznali historię Pana Edmunda i jego sekret pomagania innym, a Rodzice poznali historię przyjazdu Sióstr Służebniczek do Dębicy i ich obecności na Ziemi Dębickiej.

Dzieci z Rodzicami bawiły się wspólnie na ogrodzie do późnych godzin popołudniowych. Na zakończenie obdarowano wszystkich Uczestników nagrodami.

Ten wspaniały czas możliwy był dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2023 zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie profilaktyki uzależnień.