Senioralia z bł. Edmundem Bojanowskim

09.08.2023

7 sierpnia br., w liturgiczne wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz Człowieka o wielkim sercu odbyły się Senioralia, czyli „Świętowanie z Siostrami Służebniczkami”.

Rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele klasztornym o godz. 15.00. Eucharystię celebrował i kazanie wygłosił ks. Ireneusz Stolarczyk, kapelan domu generalnego Sióstr Służebniczek, który również posługuje naszym Seniorom.

Podopieczni Domu Symeona i Anny uczestniczyli we Mszy św. razem z siostrami Służebniczkami, dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej oraz licznie zebranymi seniorami z różnych parafii i okolic.

Niestety pogoda nie dopisała i padał ulewny deszcz, dlatego po zakończeniu Mszy św. i ucałowaniu relikwii bł. Edmunda wszyscy przeszliśmy do klasztoru sióstr przy ul. Krakowska 15, aby w tzw. sali na dole spotkać się na wspólnym świętowaniu, które rozpoczęła s. Paula Gniadek, Prezes Stowarzyszenia Dobroć. Następnie Wodzirej zaprosił wszystkich zebranych do tańca i jak to dawniej bywało, wspólną zabawę rozpoczęliśmy Polonezem. Ach, co to był za wielobarwny korowód złożony z dzieci, sióstr i osób starszych!

Polonez, a po nim jeszcze walc i tzw. tańce lednickie spowodowały, że każdy z uczestników potrzebował trochę  odpocząć i wzmocnić siły, dlatego na korytarzu można było posilić się zupą pomidorową ze świeżym chlebem, ciastem, drożdżówkami oraz kawą i herbatą.

Po odpoczynku młodsi bawili się w różne zabawy prowadzone przez Wodzireja, a starsi przez rozmowę przy kawie i herbacie wzajemnie się poznawali. Chociaż w ogrodzie na świeżym powietrzu pewnie byłoby dogodniej, ale nieustannie padający deszcz nie popsuł nam radości ze wspólnego świętowania, którym uwielbialiśmy Pana Boga w Jego świętych, szczególnie w osobie bł. Edmunda Bojanowskiego.

Zapraszamy również do przeczytania artykułu o naszych Senioraliach oraz do obejrzenia większej ilości zdjęć na stronie Tarnowskiego Gościa Niedzielnego, którego link tutaj zamieszczamy: https://tarnow.gosc.pl/doc/8428017.Powolane-by-sluzyc