Świętowanie XX rocznicy beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego

29.07.2019

Świętowanie XX rocznicy beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego – Patrona Stowarzyszenia

W homilii podczas Mszy św. beatyfikacyjnej Papież Jan Paweł II zwrócił uwagę na Bojanowskiego jako wzór cichej i ofiarnej służby człowiekowi i Kościołowi. Powiedział o Nim:

Apostolstwo miłosierdzia wypełniło życie bł. Edmunda Bojanowskiego. Wiedziony pełnym wrażliwości rozeznaniem potrzeb, dał początek licznym dziełom wychowawczym, charytatywnym, kulturalnym i religijnym, które wspierały materialnie i moralnie rodzinę wiejską. Zapisał się w pamięci ludzkiej jako „serdecznie dobry człowiek”, który z miłości do Boga i do człowieka umiał skutecznie jednoczyć różne środowiska wokół dobra. W swojej bogatej działalności daleko wyprzedzał to, co na temat apostolstwa świeckich powiedział Sobór Watykański II. Dał wyjątkowy przykład ofiarnej i mądrej pracy dla człowieka, ojczyzny i Kościoła.

Dokładnie za tydzień, w dzień liturgicznego wspomnienia bł. Edmunda Bojanowskiego, 7 sierpnia 2019 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców Dębicy i regionu do wspólnego dziękczynienia Bogu za dar 20 rocznicy beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego.
Bł. Edmund Bojanowski – serdecznie doby człowiek, Założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP od ponad 100 lat posługujących w Dębicy oraz Patron Stowarzyszenia „Dobroć”, chociaż żył w XXVIII wieku nadal inspiruje. Jest przykładem poświęcenia w służbie drugiemu człowiekowi. Uczy troski o właściwe wychowanie dzieci, modrej pomocy ubogim oraz wrażliwości na potrzeby chorych i starszych.
Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie  „Dobroć” w ramach projektu „Razem w kierunku pewności jutra” współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Dębica oraz Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich jest wspaniałą okazją do lepszego poznania Edmunda Bojanowskiego i zaczerpnięcia od niego inspiracji do czynienia dobra.
Program spotkania przedstawia się następująco:
15:00 – Uroczysta Msza Święta dziękczynna
16:00 – Pokaz reżyserski filmu „Pewność”
17:00 – Spotkanie przy „Kawie z Edmundem”
[su_spacer]

Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.