Radosne spotkanie z Mikołajem

12.12.2020

„Wierzymy, że Ty o św. Mikołaju przynosisz dobro nam (…) Rozdajesz nam Nadzieję, by z Wiarą patrzeć w dal. A Miłość to największy Twój dar.”

Wiara, Nadzieja, Miłość, Dobro… Te najpiękniejsze wartości wybrzmiały w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Domu Symeona i Anny. Pojawił się On… Wyczekiwany przez cały rok św. Mikołaj. Lecz zanim przybył wypatrywany przez wszystkich Gość, nasi Podopieczni mieli okazję obejrzeć spektakl teatru „EDEN” – „Najcenniejszy dar”. Tym darem była dobroć przejawiająca się w tym, że starszy brat sprzedając swoje ulubione zabawki (którymi były dinozaury) kupił młodszemu braciszkowi wymarzony przez niego pomarańczowy pasek do zegarka. Wszystko po to, by bratu sprawić radość. W przedstawieniu nie brakowało też żartu i uśmiechu.

Nasi Seniorzy też zaskoczyli aktorów swoim poczuciem humoru i śmiałością. Po spektaklu wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na Najważniejszego Gościa. Przybył On w towarzystwie Aniołka z pełnymi workami prezentów. I tu nie obyło się bez wspólnych śpiewów, rozmów gestów wdzięczności. Św. Mikołaj został potraktowany z szacunkiem. Seniorzy nie omieszkali nawet prób całowania Jego spracowanych, świętych rąk. Wszystko po to, by wyrazić swą wdzięczność.

Wszyscy wierzymy właśnie, że co roku w grudniu to on rozdaje dobro, nie tylko w postaci materialnych prezentów, lecz także i tych niematerialnych: uśmiechu, życzliwości itd. Nie musimy jednak czekać na 6 grudnia. Wszyscy możemy sobie robić prezenty okazując dobro, dając nadzieję, i obdarzać się wzajemnie miłością. Tak, jak to robią nasi Seniorzy…

Zapraszamy na Facebookową stronę Domu Symeona i Anny – tam znajdziecie więcej zdjęć oraz bieżące relacje!