Promykowe wiadomości

05.10.2022

W naszej świetlicy zakończyliśmy pierwszy miesiąc tworzenia wspólnoty. W obecnym roku motywujemy się do codziennego zdobywania punktów za aktywność i dobre zachowanie. Bł. Edmund Bojanowski, Patron i Przyjaciel „Promyków”  polecał, żeby dzieci w ciągu dnia uczyły się oceny swojego zachowania, aby praktykując rachunek sumienia umiały dostrzec to, co udało się zrobić dobrego i to w czym muszą się jeszcze poprawić. Nauka dobra przez zabawę daje nam dużo radości. Na koniec miesiąca otwieramy Promykowy Sklep, gdzie możemy „zakupić” drobne rzeczy za zdobywane przez nas punkty. Ta motywująca forma aktywności pomaga nam w naszym funkcjonowaniu w grupie, jak również otwiera możliwości kreatywnego spędzania czasu po wcześniej odrobionych zajęciach lekcyjnych. Pomimo różnicy wieku staramy się tworzyć wspólnotę. W budowaniu jedności pomagają nam codzienne spotkania po obiedzie, gdzie omawiamy nasze sprawy oraz rozmawiamy o rzeczach ważnych.

W pierwszych dniach października mówiliśmy o modlitwie różańcowej w której, jako świetlica uczestniczymy w kościele parafialnym. Na różańcu przez wstawiennictwo Maryi modlimy się za nasze rodziny, wolontariuszy i wszystkich darczyńców naszej świetlicy. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca wraz z najstarszą grupą, która „rośnie” na „Wolontariuszy Dobroci” udaliśmy w pieszej pielgrzymce się do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie, gdzie Jej wstawiennictwu zawierzyliśmy promykową wspólnotę.