Program Karta Dobra Fundacji Biedronki czyli czysta Dobroć dla Osób Starszych

07.11.2023

O października nasze Stowarzyszenie ma zaszczyt uczestniczyć w realizacji programu Karta Dobra, inicjatywie Fundacji Biedronki, która przynosi radość i wsparcie tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami pierwszymi przeżyciami związanymi z jej realizacją.

Celem programu „Karta Dobra” jest wsparcie osób starszych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Stowarzyszenie DOBROĆ otrzymało od Fundacji Biedronki hojne wsparcie w postaci 100 Kart o łącznej wartości 185 tyś. zł. Rezultaty współpracy Fundacji ze Stowarzyszeniem są naprawdę poruszające. Program ten nie tylko przyniósł ulgę osobom starszym, ale również zaangażował ponad 10 niesamowitych wolontariuszy, którzy oddali swój czas i serce dla dobra innych.

Karta Dobra to nie tylko plastikowa karta – to symbol wsparcia, empatii i troski, który znalazł swoje miejsce w rękach 100 osób, które najbardziej jej potrzebowały. Umożliwia ona nie tylko zakupienia konkretnych produktów, ale także niesie ze sobą ogromną dawkę wsparcia emocjonalnego. Osoby, które otrzymały Kartę Dobra, podkreślają, jak ważne jest dla nich poczucie, że istnieje społeczność gotowa służyć pomocą w trudnych chwilach.

Pani Maria wyraziła swoją radość, mówiąc: „Karty Dobra to nie tylko karta zakupów, to znak, że ktoś o mnie pamięta. Daje mi to poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Dzięki tej inicjatywie czuję, że nie jestem tak całkiem samotna.”

Wolontariusze Stowarzyszenia, zaangażowani w realizację programu, odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu pomocy i uśmiechów na twarzach osób starszych. Pani Teresa, jedna z wolontariuszek, podkreśla, że „przyglądanie się radości na twarzach seniorów, gdy otrzymują Kartę Dobra, to najpiękniejsza nagroda za poświęcony czas. To sprawia, że czuję, że nasza pomoc ma realny wpływ na czyjeś życie.” Podkreślają również, że docierając do najuboższych wielokrotnie zaskoczeni byli w jak skrajnej nędzy żyją w naszej społeczności osoby starsze.

Program „Karta Dobra” staje się znakiem solidarności i wspólnoty. Jesteśmy wdzięczni Fundacji Biedronki za każdy uśmiech, który udało nam się przynieść, i za każdą osobę, której udało się wesprzeć. Wspólnie tworzymy lepsze jutro dla najuboższych.