Niezapomniane chwile

10.06.2022

Z wielkim zaangażowaniem i wysiłkiem nasi kochani seniorzy z domu Symeona i Anny przygotowywali prezent dla swoich małych przyjaciół z okazji Dnia Dziecka. Codziennie ćwiczyli swoje role, ponieważ każdy z nich wcielił się w konkretne postaci z bajki pt. „Brzydkie kaczątko”.

Oczywiście było wiele radości widząc naszych bohaterów na scenie w roli zwierzątek. Z pewnością dla naszych podopiecznych był to pewnego rodzaju wyczyn. Dlatego, że musieli przekroczyć swoje osobiste bariery wewnętrzne i stereotypy związane ze starością. Bezsprzecznie pragnienie, aby sprawić dzieciakom niespodziankę sprawiło, że zapomnieli o swoich ograniczeniach i chorobach.

Obserwując ich na scenie można było dostrzec innych ludzi. Swobodnie płynęli w tańcu i bezbłędnie wypowiadali swoje role. W ten sposób dzieciaki pozwoliły porwać się w krainę baśni. Na pewno można powiedzieć, iż pierwszy raz widzieli osoby starsze na scenie. Raczej jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania dzieci i ludzi młodych w przedstawieniach teatralnych. Z pewnością były to niezapomniane chwile dla nas wszystkich. Każdy doświadczył wielu pozytywnych emocji.

Czyż jest coś piękniejszego od daru z siebie?

A taki właśnie dar ofiarowali seniorzy dzieciom z okazji ich święta. W przedstawianej bajce wskazali, że każdy ma w sobie piękno, które trzeba odkryć samemu nawet, gdy otoczenie tego nie dostrzega.