Kolejny zimowy wypoczynek dzieci przed nami …

13.01.2023

Już za kilka dni – 16 stycznia 2023 roku rozpocznie się kolejny zimowy wypoczynek dzieci organizowany przez nasze Stowarzyszenie. Jednym słowem – jednym hasztagiem: #JestRadość!

Tym razem 45 dzieci z Dębicy i naszej Placówki Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” zapakują walizki i plecaki do autokaru, pomachają Rodzicom na pożegnanie i w radosnym nastroju wyruszymy na Wielkopolska Ziemię.

Pierwszym zwiedzanym miejscem będzie Sanktuarium w Łagiewnikach. Podczas drogi dzieci poznają program ferii, zostaną podzielni na grupy i rozpoczną integrację. Miejsce zakwaterowania „Bojanowe Gniazdo” w Zaniemyślu będzie też miejscem wspólnych formacyjnych, edukacyjnych i integracyjnych spotkań. Poznawać bł. Edmunda pomogą dzieciom zajęcia w małych grupach oraz spotkania w realnych miejscach gdzie on żył, wrastał i pomagał.

Drugiego dnia dzieci zwiedzą Muzeum w Grabonogu, Ochronkę w Podrzeczu, Kościół chrztu bł. Edmunda, Strzelce Wielkie. Następnie udamy się do miejscowości Piaski, by tam uczestniczyć w Queście edukacyjnym oraz spotkaniu w Domu Kultury poznając historię kultury i sztuki regionu oraz regionalnych przysmaków. Na trasie znajdzie się również fabryka MONDI SIMET, gdzie odbędą się warsztaty plastyczne. Popołudnie zagospodarowane będzie zwiedzaniem Gostynia, spotkaniem z  Starostą Gostyńskim. Następnie pojedziemy na Świętą Górę, miejsca modlitwy bł. Edmunda. Tam dzieci będą uczestniczyły w Eucharystii i zostaną zapoznane z historią Bazyliki i kultem cudownego obrazu.

W kolejnym dni wyjedziemy do Krobi – jednej z najstarszych miejscowości Wielkopolski. Tam dzieci będą odkrywać niezwykłe historie regionu uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez Fundację Miejsce Moje. Skorzystają również z atrakcji dla zwiedzających Krobię tj ścianki wspinaczkowej oraz Kopernik Centrum nauki i zabawy dla dzieci i młodzieży. Dzieci zwiedzą i poznają historię  zabytkowego kościoła w Domachowie, który jest najpiękniejszym obiektem w regionie.

W ostatnim dniu przed powrotem dzieci udadzą się do Lubonia, gdzie w Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego znajduje się jego sarkofag. Następnie pojedziemy na warsztaty do Rogalowego Muzeum w Poznaniu. Mamy również wykupiony czas na zwiedzanie Muzeum Brama Poznania, aby jeszcze raz poznać historię Polski. Szczególną atrakcją dla dzieci będzie w tym dniu zwiedzanie (z przewodnikiem) Stadionu Lech Poznań, gdzie również będą miały miejsce zajęcia edukacyjne.

Piątego dnia, już w drodze powrotnej do domu, dzieci zwiedzą Wrocław podążając szlakiem edukacyjnej i rozwojowej drogi bł. Edmunda. Ostatnim akcentem będzie  odkrywanie Panoramy Wrocławia oraz wartość wody podczas zajęć w Oceanarium – Hydropolis.

Jak widzicie atrakcji nie brakuje! Wszystko to dzięki naszym partnerom wspierających organizację wypoczynku dla dzieci odbywającego się w ramach projektu „Dzieci lubią zimę najbardziej na świecie – Ferie 2023. Edukacja i integracja która procentuje”. Są nimi: Urząd Miasta Dębica, Fundacja PKO Banku Polskiego, Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Jeśli również Twoją radością jest sprawiać dzieciom radość zapraszamy do wsparcia naszej zbiórki.
Organizujemy codzienną opiekę dla dzieci – potrzebujemy Twojej pomocy!