Dzień w Szczepanowie i Jadownikach

15.09.2023

Wrzesień w tym roku pozwala nam cieszyć się słońcem i jeszcze nie myśleć o zimie, która wcześniej czy później i tak przyjdzie. Dlatego też, korzystając z pięknej aury 14 września 2023 r. w liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 7.30 wyjechaliśmy autokarem na wycieczkę do Szczepanowa i Jadownik Mokrych.

W autobusie, zanim wyruszyliśmy, powierzyliśmy dzisiejszy dzień Bożej Opatrzności i w Imię Boże pojechaliśmy najpierw do Szczepanowa. Najważniejszym miejscem w Szczepanowie jest Bazylika Mniejsza i Sanktuarium św. Stanisława, Patrona Polski, gdzie Ks. Ireneusz Stolarczyk – Kapelan domu generalnego sióstr służebniczek, odprawił Mszę Świętą z krótkim kazaniem. Po Eucharystii oprowadzono nas po Bazylice, gdzie mogliśmy zapoznać się z historią i miejscem kultu Świętego Patrona.

Szczepanów to niewielka wieś w województwie małopolskim w odległości około 45 min. drogi od Dębicy. To również miejsce narodzin św. Stanisława, bo jego doczesne szczątki znajdują się na Wawelu w Krakowie.

Ze Szczepanowa pojechaliśmy do Jadownik Mokrych, a konkretnie do Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Tarnowskiej, gdzie wypełniono nam czas wieloma atrakcjami, jak choćby zwiedzanie Izby Pamięci św. Jana Pawła II, spacer po ogrodzie terapeutycznym, czy godzinna inhalacja w grocie solnej, po której zjedliśmy smaczny obiad.

Wreszcie przyszedł czas powrotu do Dębicy. Zrelaksowani i wypoczęci, a przede wszystkim wdzięczni dobremu Bogu za tych wszystkich, którzy otwartym sercem i zaangażowaniem pomogli nam tak wspaniale przeżyć ten dzień, wróciliśmy do Domu Symeona i Anny. Niech św. Stanisław wyprasza potrzebne łaski naszym Seniorom i tym, którym jesteśmy winni wdzięczność.