Dzieci i praca z nimi

Dla dzieci i młodzieży organizujemy wyjazdy zimowe i wakacyjne, zapewniając im w ten sposób odpoczynek w bezpiecznych warunkach poza zasięgiem zagrożeń. Co roku w piękne zakątki Polski zabieramy na wakacje około 50 dzieci. Z naszych wyjazdów dzieci wracają wypoczęte, z nowymi przyjaciółmi, sercem pełnym ciepłych wspomnień i głową pełną nowej wiedzy o świecie.

Co roku podczas festynu radośnie obchodzimy Dzień Dziecka. To rodzinny czas szalonej zabawy. To już nasza tradycja – co roku dołącza do nas więcej rodzin. Ostatnio swój dzień świętowało u nas ponad 500 dzieci!

Prowadzimy Placówkę Wsparcia Dziennego”Promyki Nadziei” w Dębicy.

Zapewniamy w niej dzieciom opiekę, zajęcia profilaktyczne i wychowawcze, ciepły posiłek. Dbamy o to, by były w niej sprzęty sportowe, gry oraz wszelkie inne artykuły niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi. Gdy któremuś z nich brakuje odpowiedniego obuwia czy ubrań, wspieramy rodzinę w ich zakupie. Troszczymy się także o to, by każde dziecko miało przybory szkolne i nigdy nie było głodne. Rozumiemy trudności rodzin, które wokół nas żyją, dlatego robimy co w naszej mocy, aby im pomóc w trosce o najmłodszych.

Jednym z nurtów naszej działalności jest wychowanie w tradycji. Dlatego angażujemy dzieci w różnorodne wydarzenia ważne dla nas wszystkich.

W 2017 roku dzieci zaangażowały się w przygotowanie przedstawienia teatralnego z okazji 100-lecia objawień Fatimskich “Dolina Pokoju”. Do tego przedstawienia dzieci przygotowywały się na warsztatach teatralnych i muzycznych.

W 2017 roku dzieci we współpracy z dorosłymi włączyły się w przygotowanie Wieczornicy Patriotycznej “Bo na Chrystusa my poszli werbunek”.

W 2017 roku w ramach projektu “Drogi ku wolności” dla dzieci uczestniczyły w warsztatach “Uczymy się kochać ojczyznę”, zaś dla młodzież brała udział w Grze Miejskiej po historycznych miejscach w Dębicy. W obu zajęciach wzięło udział łącznie 200 osób.

W 2018 roku dzieci wzięły czynny udział w lekcji Śpiewu Patriotycznego “Wyśpiewajmy razem historię”. Na “Lekcji Śpiewu” zgromadziło się około 1000 osób.

Pomagamy od 2004 r. Łączy nas wspólny cel. Inspirowani przykładem życia bł. Edmunda Bojanowskiego, ze szczerą dobrocią wychodzimy naprzeciw troskom i potrzebom dzieci, ubogich, starszych i chorych.

Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego "Dobroć"

ul. Krakowska 15

Zapisz się do naszego newslettera!

Będziemy Cię informować o tym, jak rozprzestrzenia się Dobroć!