Dom Symeona i Anny „NASZ DOM”

Nasz dom
Tam gdzie styka się niebo i ziemia
Tam gdzie pogoda nigdy się nie zmienia
Tam gdzie plaża pełna złotego piasku
Tam gdzie słońce nie traci swego blasku
Tam stoi nasz dom

Po przerwie wakacyjnej i zakończonej rekrutacji  nasi seniorzy wrócili do wyremontowanego i przystosowanego do ich potrzeb nowego domu Symeona i Anny. Radość   była wielka  gdy zobaczyli nowe,  dużo  większe pomieszczenia  pięknie urządzone. Od 1 września zaczęli uczęszczać regularnie i brać udział w przygotowanych celowo dla nich zajęciach.

Uroczyste i oficjalne otwarcie  domu oraz jego poświęcenie odbyło się 24.09.20 o godzinie 10.00. Był to bardzo ważny moment dla nas wszystkich ale przede wszystkim dla seniorów. Do tego dnia przygotowywaliśmy się  starannie poprzez przystrajanie naszego domu  w ozdoby wykonywane na zajęciach plastycznych przez seniorów. Nasi podopieczni przygotowali również mały  podarunek dla wszystkich zaproszonych gości jako podziękowanie za pomoc w przygotowaniu i urządzeniu domu Symeona i Anny-  “DOMU dla nich“. Powstała z tej okazji piosenka, którą seniorzy wykonali w czasie uroczystości. Seniorem dobrze być, seniorom chce się żyć.

Nadszedł wreszcie oczekiwany dzień  i nasi  bohaterowie przybyli  pięknie ubrani, panowie w  garnitury i krawaty, panie w strojach galowych z pięknymi fryzurami.

Oficjalna uroczystość była bardzo ważna dla naszych podopiecznych gdyż odkryli i doświadczyli że są ważni dla społeczeństwa. Byli wzruszeni tym iż znaleźli się dobrzy ludzie którzy troszczą się o ich życie  i pragną im pomóc  w przeżywaniu tego okresu życia jakim jest starość. Cieszyli się  bo  podarowano im „Dom lekarstwo na samotność”.

Promienie słoneczne zaglądają przez okno
W nim serca od szczerej miłości mokną
Nie brakuje niczego, żyje się w przybytku
A biały anioł pilnuje naszego dobytku
Tam stoi nasz dom.

Dom to nie tylko mury i jego pięknie urządzone wnętrze. Dom tworzą  ludzie, którzy w nim przebywają.

W domu Symeona i Anny panuje radość i miłość. Wszyscy  troszczą się o siebie nawzajem i śpieszą z pomocą bardziej potrzebującemu. Każdy  z wielkim zapałem angażuje się  w przygotowane zajęcia. Seniorzy są zatroskani o porządek i o wystrój domu.

Odkrywają  że razem łatwiej i piękniej się  żyje, że mają dużo talentów, które warto wykorzystać i podzielić się z innymi.

Dom jest darem i zadaniem. Otrzymany dom należy stwarzać na nowo i nieustannie.

To zadanie tworzenia domu podjęłyśmy również  my, którym została powierzona opieka nad seniorami. Dlatego wraz z naszymi podopiecznymi tworzymy  nasz dom. Wymarzony,  ciepły i bezpieczny dom.

Z daleka na łące widać rajskie konie
Karmimy je wystawiając nasze czyste dłonie
Raj na ziemi powiedziałby kto
Wierzę że jesteśmy w stanie stworzyć go