#BarwyŚwiętości bł. Edmunda Bojanowskiego

10.04.2021

W czerwcu 2021 r. rozpoczniemy świętowanie jubileuszowego roku 150 rocznicy narodzin dla nieba bł. Edmunda Bojanowskiego. Jest to dobra okazja, aby jeszcze raz i może jeszcze dokładniej przyglądnąć się BARWOM ŚWIETOŚCI tego rozmiłowanego w Bogu i bliźnim człowieku.

Poprzez inicjatywę #BarwyŚwiętości pragniemy ukazać różnorodność cech bł. Edmunda Bojanowskiego. To przecież dzięki nim możemy teraz cieszyć się jego orędownictwem.

Inicjatywa #BarwyŚwiętości w sposób szczególny skierowana jest do grup dzieci i młodzieży (DSM, MINISTRANCI, KLASY SZKOLNE itp.) jednak mogą w niej uczestniczyć wszyscy zainteresowani.

Zgłoszona przez Animatora (siostrę prowadzącą DSM, Księdza, Katechetę itp.) grupa otrzymuje do wymalowania obraz bł. Edmunda Bojanowskiego. Chociaż obraz ma powstać na płótnie i prawdziwymi farbami, wystarczy chęć i odrobina cierpliwości, aby sprostać takiemu wyzwaniu. Malowanie odbywa się bowiem nową metodą „Malowania po numerach”.

Wraz z rozciągniętym na ramie płótnie z konturami barw, dana grupa otrzymuje zestaw potrzebnych farb. W inicjatywie #BarwyŚwiętości, każda barwa (numer) symbolizuje inną cechę świętości bł. Edmunda Bojanowskiego. Do każdej barwy dołączony jest opis (dla osoby, która będzie ją nakładać na obraz) oraz mini zadanie.

Zestaw zawiera również pędzle i lupę, dzięki której łatwiej będzie odszukać na obrazie wszystkie miejsca do wymalowania dana barwą. Czasem bowiem nie będzie to proste. Czasem trzeba będzie wytężyć wzrok – podobnie zresztą jak w życiu! Przecież nie zawsze „na pierwszy rzut oka” widzimy wszystkie cechy danej osoby – czasem są one ukryte.

Obraz powinien być malowany etapami: barwa po barwie (Animator otrzymuje w zestawie instrukcję jak kierować wykonywanym zadaniem). Każda osoba z danej grupy zabierając obraz do swojego domu, ma za zadanie nałożyć na niego jedną barwę. Przed przystąpieniem do malowania powinna jednak zapoznać się z otrzymanym listem zawierającym symboliczny opis barwy oraz zadanie do wykonania.

Do malowania obrazu może zostać zaproszone rodzeństwo a nawet cała rodzina danej osoby. Im więcej osób zaangażowanych jest w malowanie obrazu/szukanie numerów tym lepiej! Niech będzie bł. Edmund znany – to przecież Patron na dzisiejsze czasy!

Namalowany obraz z pewnością piękną ozdobą miejsca spotkania grupy przypominając piękne chwile spędzone przy poznawaniu bł. Edmunda:  malowaniu i przekazywaniu sobie obrazu.

Zapraszamy do udziału! Animatorzy zainteresowani zorganizowaniem inicjatywy dla swojej grupy prosimy o kontakt: sekretarz@stowarzyszeniedobroc.pl.

Inicjatywę inauguruje grupa Dziewczęcej Służby Maryjnej z Kamienia prowadzona przez s. Paulinę SBDNP.

Incjatywa #BarwyŚwiętości wpisuje się w nasze ogromne pragnienie i zadanie by ochraniać dzieci. Ukazując dzieciom i młodzieży cechy świętości bł. Edmunda chcemy wskazywać i umacniać w nich wartościowe postawy. Wierzymy, że to jedna z właściwych dróg, aby ochronić dzieci i młodzież przed moralnym zepsuciem.

Możesz pomóc w realizacji inicjatyw wychowawczych w duchu katolickich wartości! Kliknij. Poczytaj. Zostań naszym Darczyńcom.

Tradycyjny przelew

Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć’ Krakowska 15, 39 – 200 Dębica

Tytuł wpłaty: pomoc dla Ochrońmy dzieci

Numer konta: PEKAO S.A O/Dębica 88 1240 4807 1111 0000 5537 5847