Bajka o Żabim Królu oraz spotkanie z Biblią

28.04.2023

W czwartek 27 kwietnia 2023 odwiedziła nas grupa sześciolatków z tutejszej ochronki, aby wysłuchać bajki. Tym razem była to bajka pt. „Żabi Król” autorstwa braci Grimm. Po przyjściu s. M. Eudoksja Twardowska przywitała dzieci i zaprosiła do wysłuchania bajki, którą przeczytała s. M. Agnieszka Piaskowska. Dzieci z uwagą słuchały historii, aby później móc odpowiedzieć na zadawane pytania i wyciągnąć płynącą z niej naukę. Pomocą w zapamiętaniu bajki było krótkie streszczenie w postaci przedstawienia, w które zaangażowali się seniorzy wraz z panią Joanną. Dzięki pomocy opiekunów seniorzy przebrali się za postacie występujące w bajce i z ogromnym zaangażowaniem, własnymi słowami streścili dzieciom wcześniej usłyszaną historię. Sześciolatki podobnie jak wcześniej, z uwagą oglądały przedstawienie żywo przy tym reagując. Bajkę zakończyliśmy tańcząc walca, do którego zaprosiliśmy dzieci..

Na tym nie zakończyło się dzisiejsze spotkanie. Z racji, że w Kościele obchodzimy Tydzień Biblijny chcieliśmy, aby dzieci nie zapomniały o tak ważnym wydarzeniu i w inny sposób mogły doświadczyć Pisma Świętego.

Na samym początku pani Maria przeczytała fragment Ewangelii wg św. Jana o spotkaniu Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami nad Morzem Tyberiadzkim. Siostra Eudoksja zaproponowała, aby tym razem to dzieci zostały aktorami i wcieliły się w postacie wcześniej przeczytanego fragmentu Ewangelii. Dzieci z uwagą słuchały rad s. M. Eudoksji i bardzo szybko weszły w swoje role. Pomocą okazały się wcześniej przygotowane rekwizyty takie, jak np. ryby czy pokrojony chleb. Dzieci, wkładając w to całe swoje serca pięknie pokazały biblijną historię, która nie tylko im samym, ale również nam, dorosłym pomogła bardziej zapamiętać jedno ze spotkań Zmartwychwstałego Jezusa ze swoimi uczniami.

Dzisiejsze odwiedziny w Domu Symeona i Anny okazały się bardzo owocne dla naszych Podopiecznych jak i dla Grupy Sześciolatków, która nauczyła się nie tylko słuchać z uwagą, ale również, jak w prosty sposób utrwalić sobie to, co wcześniej się usłyszało.