Seniorzy radują się Bożym Narodzeniem.

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina
Że Panna czysta, że Panna czysta porodziła Syna
Chrystus się rodzi, nas oswobodzi
Anieli grają, króle witają
Pasterze śpiewają, bydlęta klękają
Cuda, cuda ogłaszają.

Wielka radość zapanowała w domu Symeona i Anny i czuć zapach Świąt . Sale pięknie przystrojone, stoły obficie

nakryte i  gotowe do wieczerzy wigilijnej. Ponieważ  nasi podopieczni  rozpoczęli świętowanie od wspólnej wigilii. Były wspólne życzenia i łamanie się opłatkiem. Bezsprzecznie  można powiedzieć  że nasi seniorzy bardzo lubią śpiewać kolędy i znają  ich bardzo dużo. Więc wspólne bycie ze sobą obfitowało w radosne kolędowanie i wspominanie wigilii z ich dzieciństwa. W związku z tym snuliśmy wigilijne opowieści przeplatając je  przygotowanymi posiłkami i śpiewaniem kolęd i pastorałek.

Czas  świąt jest dla seniorów bardzo ważny, podkreślają że jest to czas bardzo rodzinny. Całe rodziny spotykają się ze sobą aby wspólnie cieszyć się i świętować. Z pewnością  w ich młodości było inaczej rodziny były bardziej ze sobą złączone i wszystko przeżywali razem w dużym gronie rodzinnym. Dlatego z utęsknieniem czekają na spotkanie ze swoimi najbliższymi aby ucieszyć się ich bliskością. Niewątpliwie kontakt z człowiekiem przybliża nas do Boga. Bo przecież w tajemnicy Bożego Narodzenia medytujemy fakt że Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał na naszej ziemi.

Wraz z aniołami wyśpiewujmy hymn uwielbienia za Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego i wsłuchajmy się w orędzie z Groty Betlejemskiej. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Orędzie z Groty Betlejemskiej
Narodziłem się w ludzkiej postaci, mówi Bóg,
abyś nigdy nie wstydził się być sobą.
Narodziłem się jako człowiek,
abyś mógł stać się „synem Bożym”.
Narodziłem się ubogi,
abyś mógł uznać Mnie za jedyne bogactwo.
Narodziłem się w stajni,
abyś nauczył się uświęcać każde miejsce.
Narodziłem się bezsilny,
abyś nigdy się Mnie nie lękał.
Narodziłem się z miłości,
abyś nigdy nie zwątpił w Moją miłość.
Narodziłem się w nocy,
abyś uwierzył, że mogę rozjaśnić każdą ciemność.
Narodziłem się prześladowany od początku,
abyś nauczył się przyjmować wszelkie trudności.
Narodziłem się w prostocie,
abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany.
Narodziłem się w Twoim ludzkim życiu, mówi Bóg,
aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.