Zabawy bez prądu w oczach dzieci

16.12.2019
W ostatnich miesiącach nasze Stowarzyszenie realizowało projekt „Odłączeni od prądu – naładowani radością”. Jednym z jego działań było przeprowadzenie dla dzieci mini konkursu plastycznego na wykonanie pracy pt. „Zabawa bez prądu”.

Jak się okazuje, prace, chociaż wykonywane przez dzieci  z radością i zaangażowaniem, okazały się dość monotematyczne. Dzieci najczęściej przedstawiały „zabawę w chowanego” lub inną zabawę podwórkową, a przecież to nie jedyne zabawy bez prądu. Czyżby był to dowód na to, że dzieci nie umieją się już bawić tak jak dawniej … bez prądu? Oby nie! Oby monotematyczność prac wynikała jedynie z faktu, że zabawę na podwórku najłatwiej zobrazować.

Niemniej jednak, dla nas jest to potwierdzenie, że warto było zaangażować siły, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat wartości ograniczania zabaw z „elektronicznymi gadżetami” a dzięki wydarzeniom zorganizowanym w ramach projektu udowodnić im, że zabawa bez prądu daje dużo więcej radości.

Zapraszamy do obejrzenia prac mini konkursu. Plik PDF. Bawimy się bez prądu – prace dzieci.

Na czym dokładnie polegał projekt „Odłączeni od prądu – naładowani radością” można się dowiedzieć sięgając do wcześniejszych notatek lub wpisu podsumowującego projekt.

Czynimy dużo ale z Twoją pomocą będziemy mogli czynić jeszcze więcej! KLIKNIJ WSPIERAM

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu – i Lokalnych Partnerów: Jednostki Samorządu Terytorialnego: gmina Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmy: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A.