To co robimy, robimy dla Boga – a wobec takiego celu bardzo małymi zdają się trudności choćby najdotkliwsze!​

/bł. Edmund Bojanowski/​

Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego “Dobroć” zostało założone 25 marca 2004 r. z inicjatywy Sióstr Służebniczek BDNP. Jego członkami są zarówno siostry jak również osoby świeckie. Łączy nas wspólny cel. Inspirowani myślą i przykładem życia bł. Edmunda pragniemy poprzez pomoc podejmowaną ze szczerą dobrocią wychodzić naprzeciw troskom, potrzebom i zagrożeniom dzieci, ubogich oraz chorych.

​Podejmujemy różnego rodzaju inicjatywy działając na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób.
W tym celu angażujemy się w:

– działalność oświatową i opiekuńczo-wychowawczą;
– działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka;
– działalność charytatywną i dobroczynną;

PROWADZIMY  PLACÓWKĘ WSPARCIA DZIENNEGO “PROMYKI NADZIEI”

W trosce o wychowanie organizujemy również min. konferencje, spotkania, warsztaty, debaty na ten temat.

Naszą szczególną troską otaczamy osoby chore, starsze i samotne, których odwiedzamy w środowisku. Dla nich

UTWORZYLIŚMY  DZIENNY DOM POMOCY

„Dom Symeona i Anny”

W nim nasi Seniorzy znajdują prawdziwie rodzinną atmosferę pozwalającą zapomnieć o dolegliwościach chorobowych, a przede wszystkim o samotności.

Podejmujemy również działania, których celem jest podtrzymywanie tradycji narodowych oraz praca nad podnoszeniem poziomu świadomości narodowej i kulturowej.

Pomagamy od 2004 r. Łączy nas wspólny cel. Inspirowani przykładem życia bł. Edmunda Bojanowskiego, ze szczerą dobrocią wychodzimy naprzeciw troskom i potrzebom dzieci, ubogich, starszych i chorych.

Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego "Dobroć"

ul. Krakowska 15

Zapisz się do naszego newslettera!

Będziemy Cię informować o tym, jak rozprzestrzenia się Dobroć!