Kim
jesteśmy?

Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego “Dobroć” zostało założone 25 marca 2004 r. z inicjatywy Sióstr Służebniczek BDNP. Jego członkami są zarówno siostry jak również osoby świeckie. Łączy nas wspólny cel. Inspirowani myślą i przykładem życia bł. Edmunda pragniemy poprzez pomoc podejmowaną ze szczerą dobrocią wychodzić naprzeciw troskom, potrzebom i zagrożeniom dzieci, ubogich oraz chorych.

To co robimy, robimy dla Boga – a wobec takiego celu bardzo małymi zdają się trudności choćby najdotkliwsze!
bł. Edmund Bojanowski

O naszym Stowarzyszeniu

Patron bł. Edmund Bojanowski

Polski działacz społeczny, twórca ochronek wiejskich, tłumacz, założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek

Wychowanie

Nasz system wychowawczy oparty na koncepcji bł. Edmunda Bojanowskiego czyli szanowanie, zachowanie, rozwijanie dobra.

Rozwój duchowy

Bł. Edmund Bojanowski jest przykładem dla życia i działalności zarówno służebniczek – swoich duchowych córek, jak i osób świeckich

Seniorzy

Widzimy, jak prowadzony przez nas Dom Seniora „Symeona i Anny” jest potrzebny – w nim nasi seniorzy odnajdują ciepło i radość.

Dzieci i praca z nimi

Dla dzieci organizujemy wyjazdy wakacyjne, zapewniając im w ten sposób odpoczynek w bezpiecznych warunkach poza zasięgiem zagrożeń i demoralizacji.

Porady wychowawczo opiekuńcze

Naszym bogactwem jest doświadczenie wychowawczo – opiekuńcze. Chcemy się nim dzielić.

Nasze
inicjatywy

Podejmujemy różnego rodzaju inicjatywy działając na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób. W tym celu angażujemy się w:

• działalność oświatową i opiekuńczo-wychowawcza;
  • działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka;
  • działalność charytatywną i dobroczynną;
  • Pomagamy w prowadzeniu placówki wsparcia dziennego „Promyki Nadziei”
  • w trosce o wychowanie organizujemy min. konferencje, spotkania, warsztaty, debaty na ten temat.

Naszą szczególną troską otaczamy osoby chore, starsze i samotne, których odwiedzamy w środowisku. Dla nich prowadzimy „DOM SYMEONA I ANNY”. Jest to dom dziennego pobytu dla osób starszych, w którym nasi Seniorzy znajdują prawdziwie rodzinną atmosferę pozwalającą zapomnieć o dolegliwościach chorobowych, a przede wszystkim o samotności.

Podejmujemy również działania, których celem jest podtrzymywanie tradycji narodowych oraz praca nad podnoszeniem poziomu świadomości narodowej i kulturowej.

Pomagamy od 2004 r. Łączy nas wspólny cel. Inspirowani przykładem życia bł. Edmunda Bojanowskiego, ze szczerą dobrocią wychodzimy naprzeciw troskom i potrzebom dzieci, ubogich, starszych i chorych.

Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego "Dobroć"

ul. Krakowska 15

Zapisz się do naszego newslettera!

Będziemy Cię informować o tym, jak rozprzestrzenia się Dobroć!